




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Min Breakdown Voltage | 25.4 V |
| Reverse Standoff Voltage | 24 V |
| Clamping Voltage | 70 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 25.4 V |
| Number of Channels | 2 |
| Polarity | Bidirectional |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 24 V |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Diode Capacitance | 17 pF |
| Peak Pulse Power | 200 W |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 1897
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15072
Ext.Price$0.15072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15072 | $0.15072 |
| 10 | $0.07536 | $0.75360 |
| 50 | $0.06776 | $3.38800 |
| 100 | $0.06092 | $6.09200 |
| 500 | $0.05631 | $28.15500 |
| 1000 | $0.05205 | $52.05000 |
| 3000 | $0.04812 | $144.36000 |
| 5000 | $0.04116 | $205.80000 |
